Kaplamalar

Te-San Metal Yüzey Kaplama Ltd. Sti. her türlü malzemenin kaplanmasi için müsteri beklentileri dogrultusunda faaliyet gösterebilen bir sirkettir. Bu anlamda kalite-fiyat-termin üçgenini en iyi şekilde gerçekleştirmektedir.

Şirketimiz 1991 yılından itibaren mutfak eşyaları, elektrikli ev aletleri, endüstriyel kaplamalar ve askeri kaplamalar konusunda yaptığı çalışmalarla sektördeki öncü kuruluşlardandır. Kaplama konusundaki kalite çalışmalarının bir devamı olarak 2005 senesinde yapılan modernizasyon yatırımları ile daha geniş bir alanda çözüm üretmektedir.

Tesisimizde yüzey hazırlama olarak yağ alma, kumlama ve astarlama üniteleri bulunmaktadır. Seri üretimde kullanılan konveyör fırın hattının dışında döküm parçalar için özel olarak imal edilmiş 27 m uzunluğunda konveyör bulunmaktadır. Endüstriyel uygulamalarin yapildigi kutu firinlardan biri 6m uzunluguna kadar olan parçalarin kaplanmasina uygun ebatlardadir.

Sirketimizde her türlü yas boya uygulamasinin yapilabilecegi gibi sulu kabinlerin disinda toz boya kabinlerimizde mevcuttur.

 • NON-STICK KAPLAMA

  Te-san 1991 yilindan itibaren mevcut tüm büyük hammadde üreticileri ile çalisarak gerek endüstriyel gerek mutfak esyalari alaninda modern tesislerinde Türkiye’nin en kaliteli kaplamalarini yapmaktadir.

 • RILSAN KAPLAMA

  2005 yilindan itibaren uygulamasina basladigimiz Rilsan kaplama hem elektrostatik hem de daldirma(dipping) yöntemini(Türkiye’de daldirma yöntemi ile kaplama yapabilen tek firma) uygulayarak müsterilerimize hizmet vermekteyiz.

 • SİLİKON KAPLAMA

  Silikon boyalarda bazi uygulamalarimiz çok yüksek sicakliklara(300-500ºC) dayanabilme özelligine sahiptir.

 • EPOKSİ KAPLAMA

  Düsük kürlenme sicakligi ve uygulama kolayligi ile öne çikan bu kaplama hem korozyon dayanimi hem de darbe mukavemeti açisindan rakiplerine oranla bir adim önde olmakla beraber fiyat avantaji da tercih sebeblerindendir.

 • TOZ BOYA KAPLAMA

  Bu alanda faaliyet gösteren yüzlerce firmaya ragmen sektörden gelen kalite beklentisini karsilayabilmek için kurulmus ve özel ürünler için faaliyet göstermekteyiz. Bu alanda yaptigimiz ve sektörde ilk olarak gerçeklestirilen uygulamalarla farkliligimizi ortaya koymaktayiz.